GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Relief 2906479
*
nr 290 6479
Relief
Keramik, Tupp, Sign B G, H.63
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 8 december 2003
kl 16:00:00
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv keramik relief tupp
-
4230 Trärelief
Calle Drakenmark (1931-2009), Sverige. "Stranden i..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:04
-
2136 Väggrelief
Dagny Enberg. Signerad, trä, "Ängel". Längd: 90cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:22
-
2101 Väggrelief
Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Gips, fli..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:29
-
5069 Väggrelief
Stockholm, 30x77cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:27
*
Relief
nr 290 6479
Relief
Keramik, Tupp, Sign B G, H.63
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 8 december 2003 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv keramik relief tupp
-
4230 Trärelief
Calle Drakenmark (1931-2009), Sverige. "Stranden i..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:04 -
2136 Väggrelief
Dagny Enberg. Signerad, trä, "Ängel". Längd: 90cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:22 -
2101 Väggrelief
Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Gips, fli..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:29
-
5069 Väggrelief
Stockholm, 30x77cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:27